Odklad splátok !

Odklad splátok !

                                     

Výborná správa. Boris Kollár oznámil, že bol vyrokovaný odklad splátok úverov na 6 až 9 mesiacov. Má sa to týkať všetkých úverov, či už hypoték, spotrebných úverov alebo leasingov v súkromnom sektore. Ten kto o odklad požiada, nebude vedený na žiadnej čiernej listine, nebude mať negatívny zápis v úverovom registri, čo bol doteraz najväčší problém. Toto opatrenie ešte musí schváliť koaličná rada a vláda. Malo by sa takto udiať ešte tento týždeň a k samotnému kroku pristúpiť od 15.4.

Odklad ale neznamená zrušenie. Znamená posun splátok, čiže presne o toľko sa predĺži doba splácania úveru.  Tento krok môže v súčasnej situácii klientom pomôcť preklenúť neisté finančné obdobie. Pomôcť to môže aj bankám. Týmto spôsobom sa banka môže chrániť pred skutočným nesplácaním, čo je oveľa väčší problém.

Keďže odklad znamená, že raz to klient aj tak zaplatí, odporúčame našim klientom aspoň časť ušetrených peňazí odložiť bokom a vytvárať tak vlastný záchranný balíček. Ako to spraviť ? V tom vám poradia naši odborníci.

Prečítané 2163x čítania