Lízing negatívne ovplyvňuje výšku hypotéky. My máme riešenie.

hypoteka.sk - lizing negativne ovplyvnuje vysku hypoteky

Vedeli ste, že lízing negatívne ovplyvňuje výšku hypotéky?

Ak si plánujete zobrať úver, tak inštitúcia, ktorá vám poskytne finančné prostriedky, od 1.7.2018 zohľadňuje pri vybavovaní hypotéky nový parameter DTI – Debt To Income. DTI znamená pomer celkových dlhov voči príjmu . Keďže je tento parameter opatrením Národnej Banky Slovenska, banky a iné inštitúcie ho musia dodržiavať.

Všetky vaše existujúce záväzky sa zahŕňajú do dlhu, o ktorý bude výška hypotéky ponížená. Medzi tieto dlhy patrí aj lízing. Čítajte ďalej a my vám vysvetlíme, čo to znamená v praxi i ako vám naši hypotekárni špecialisti vedia pomôcť.


Auto je zvyčajne druhá najdrahšia položka, hneď po bývaní. Ak si vezmete úver na kúpu nehnuteľnosti, napríklad 96 000 € a váš mesačný príjem je 1000 €, podľa DTI vám už nevychádza žiaden ďalší úver. Na 95 % nedostanete na auto žiaden finančný lízing alebo úver. (DTI výnimka od 01.06.2019  pre 5 % žiadateľov.)

Lízingová suma zníži výšku úveru či hypotéky

Pokračujeme s príkladom, ktorý sme uviedli vyššie a pridáme k nemu ďalšiu premennú – lízing na auto.

Ak už máte lízing na auto, napríklad v hodnote 20 000 €, s príjmom 1 000 € mesačne, tak vám banka môže poskytnúť maximálne 76 000 eur. To znamená, že banka lízingovú sumu odpočíta z pôvodných 96 000 €, ktoré potrebujete na kúpu bytu.

Banky si pri žiadosti o úver overujú klienta nasledovne:

  • či a aké má úvery
  • akú má platobnú disciplínu

Všetky úvery sú sprístupnené v úverových registroch, a preto žiaden úver pred bankou neschováte.

Hypoteka.sk vám prináša riešenie

Prinášame jedinečnú možnosť nesplácať auto formou úveru alebo lízingu a napriek tomu ho mať k dispozícii. Máme pre vás riešenie, pri ktorom nebudete mať  záznam v úverovom registri. Na naše financovanie sa nevzťahuje posudzovanie podľa DTI, čiže vám to nezníži výšku úveru, ktorý vám banka môže poskytnúť.

Aké sú výhody nášho produktu a spolupráce?

Náš produkt so sebou nesie výhody a benefity.

  • Platíte mesačnú platbu a o viac sa nestaráte, užívate si auto
  • Nestaráte sa o poistky, o náklady na servis predpísaný výrobcom, dokonca ani o diaľničnú známku a daň z motorových vozidiel.

Nevadí vám, že auto starne a stráca na hodnote. Ak sa vám zmení životná situácia a nebudete mať na splátku, alebo sa rozhodnete pre prácu v zahraničí, môžete nám auto vrátiť bez obavy zo sankcií, ktoré obvykle bývajú súčasťou napríklad bežných operatívnych lízingov. Takisto sa vám nestane, že si požičiate jazdené auto v zlom stave – všetky nami ponúkané vozidlá sú výhradne nové, budete prvý kto s nimi bude jazdiť. Po uplynutí troch rokov si môžete auto odkúpiť za zaujímavú cenu, alebo sa o viac nestaráte a kúpite si opäť nové. 

Ak sa o tejto možnosti chcete dozvedieť viac, kontaktujte nás.

Prečítané 3250x 5 minút čítania